36-letnia kobieta z Nevady oskarżona o morderstwo na szkodę firmy Bitcoin.

Być może najczęstszym mitem dotyczącym Bitcoin’a jest to, że sztandarowa krypto waluta pozwala ludziom na przeprowadzanie całkowicie anonimowych transakcji. Mit ten mógł mieć swój udział w nieszczęściu pewnej Kristy Lynn Felkins, kobiety z Nevady, która została oskarżona przez władze USA o użycie Bitcoin Pro do wynajęcia zabójcy na ciemnym rynku internetowym, aby zabić swojego byłego męża, Gabriela Scotta.

Oto, co wiemy o działce BTC Murder-for-Hire.

Według dokumentów sądowych rozpieczętowanych w czwartek przez amerykański Sąd Okręgowy dla Wschodniego Dystryktu Kalifornii, 36-letnia kobieta Felkins zapłaciła $5,000 w bitcoin na nieczynną już stronę internetową z nadzieją na wynajęcie zabójcy, który zabiłby jej byłego kochanka, z którym miała dwoje dzieci. Płatność została dokonana w ciągu czterech dni.

W dokumentach odnotowano, że morderstwo, o którym mowa, rozpoczęło się w 2016 roku. Felkins zaczął komunikować się z kimś na rzekomej stronie internetowej za pośrednictwem Tora (ciemna przeglądarka internetowa służyła do ukrywania adresów IP). Strona internetowa nalegała, że musiała sprzedać Bitcoin kilku nabywcom na LocalBitcoins.com w celu zatarcia transakcji.

Następnie strona zapytała Felkins, dlaczego chciała zamordować swojego byłego kochanka, na co odpowiedziała:

“Ten człowiek wykorzystywał mnie psychicznie, fizycznie, seksualnie i emocjonalnie. Uciekłam, a potem zabrał mi dzieci. Teraz psychicznie maltretuje moje dzieci i zagraża ich dobremu samopoczuciu fizycznemu. On jest całkiem wężem i mistrzem manipulacji.”

Mimo to, miała pewne wątpliwości co do strony internetowej. W pewnym momencie, nawet zapytała: “Skąd mam wiedzieć, że nie jesteś z FBI?” Wciąż się z nimi komunikowała, a nawet wysłała 12 bitcoinsów w okresie od 6 marca 2016 roku do 9 marca 2016 roku, żeby były mąż zastrzelił go tuż przed swoim miejscem pracy.

Plotka zabójstw odkrywa się, gdy władze namierzają Felkinsa.

W szczególności strona internetowa, z którą się skontaktowała, okazała się być przekrętem i nigdy nie popełniono żadnego morderstwa, a ofiara nie odniosła żadnych obrażeń. Felkins odciął komunikację ze stroną internetową w kwietniu 2016 r. po szalonych staraniach o zwrot pieniędzy, kiedy to rzekomy zabójca nie zamordował jej męża, zgodnie z jej poleceniami.

Nie jest do końca jasne, w jaki sposób spisek zabójstwa Felkina trafił do wiadomości władz. W dokumentach sądowych wspomniano jednak, że władze otrzymały wskazówki dotyczące strony internetowej. Następnie prześledzili jej transakcje Bitcoin używając jej inicjałów i adresu e-mail użytego do zakupu BTC, jak również obciążających wiadomości, które doprowadziły do jej aresztowania.

Władze USA dowiedziały się o spisku w sprawie morderstwa w 2019 r. i postawiły Felkinsa w stan oskarżenia 24 września. Jeśli zostanie uznana za winną, może trafić do 10 lat więzienia.